torstai 12. maaliskuuta 2020

Koivuturnaus 29.2.2020 turnausraportti

Koivuturnaukseen osallistui 40 pelaajaa.
Nopean shakin Koivuturnaus pelattiin lauantaina 29.2. Kafnetissa. Kilpailuun osallistui tällä kertaa 40 pelaajaa ja palkinnot jaettiin neljässä eri ryhmässä. A-ryhmän ja kilpailun voittajaksi selviytyi tällä kertaa kotiseuran Markus Kiili (4,5/6 pistettä). Muiden ryhmien voitot menivät Juho Kuismalle (HSK), Pessi Heinolle (EtVaS) ja Janne Kauppiselle (LauttSSK). Erityisesti C-ryhmä oli hyvin tasainen 9 pelaajan mahtuessa yhden pisteen sisään.

Kilpailun A-ryhmän voitti Markus Kiili (kuvassa mustilla Tuomo Pasasta vastaan).

Kilpailun tulokset:

A-ryhmä                                 1.   2.   3.   4.   5.   6.    P
  1 Kiili Markus         Gambiitt  2175 m= 6 v= 5 m+ 4 v+ 3 m= 7 v+10  4,5
  2 Karppinen Martti     LahS      1868 m+ 8 v- 4 v= 9 m=12 m+14 v+ 5  4,0
  3 Puittinen Mika       Aatos     1926 m- 5 v+12 v+ 7 m- 1 v+ 6 m- 4  3,0
  4 Pasanen Tuomo        I-HSK     2043 v+ 7 m+ 2 v- 1 m- 6 m- 5 v+ 3  3,0
  5 Lönnqvist Henrik     JakSK     2064 v+ 3 m= 1 v= 6 m- 7 v+ 4 m- 2  3,0
  6 Ojanen Jyrki         AS        2015 v= 1 m= 7 m= 5 v+ 4 m- 3 v=12  3,0
  7 Louhivaara Jere      Gambiitt  2026 m- 4 v= 6 m- 3 v+ 5 v= 1 m- 9  2,0
  8 Oksanen Timo         Gambiitt  1907 v- 2 m- 9 v+16 m+13 m-10 v-14  2,0
 
  B-ryhmä                                 1.   2.   3.   4.   5.   6.    P
  9 Kuisma Juho          HSK       1763 m+10 v+ 8 m= 2 v+14 m-12 v+ 7  4,5
 10 Pölkki Eino          EtVaS     1762 v- 9 m+17 v+21 m+16 v+ 8 m- 1  4,0 
 11 Salminen Matti       HSK       1693 v=18 m+20 v-13 m=15 v+26 m+21  4,0 
 12 Vehkalahti Veli      LahS      1805 v+16 m- 3 m=14 v= 2 v+ 9 m= 6  3,5 
 13 Mattila Olavi        MatSK     1661 v+15 m=18 m+11 v- 8 v+21 m-16  3,5 
 14 Kangas Mauno         LeppSisu  1790 v+17 m=16 v=12 m- 9 v- 2 m+ 8  3,0 
 15 Heino Aimo           LahS      1663 m-13 v+19 m=26 v=11 v+18 m-29  3,0 
 16 Pitkänen Jorma       LahS      1857 m-12 v=14 m- 8 v-10 m+22 v+13  2,5 
 17 Kohvakka Raimo       LeppSisu  1802 m-14 v-10 v=18 m-21 v+23 m+26  2,5 
 18 Teräsalo Kari        EtVaS     1738 m=11 v=13 m=17 v-22 m-15 v-19  1,5 
 
  C-ryhmä                                 1.   2.   3.   4.   5.   6.    P 
 19 Heino Pessi          EtVaS     1593 v+24 m-15 v=29 m-23 v+27 m+18  3,5 
 20 Laitinen Jarmo       Gambiitt  1639 m=27 v-11 m+24 v-26 m+33 v+22  3,5 
 21 Kelo Kauko           SK Ninja  1648 m+22 v+26 m-10 v+17 m-13 v-11  3,0 
 22 Si Patrick           LahS      1643 v-21 m+33 v+23 m+18 v-16 m-20  3,0 
 23 Häkkinen Aleksandr   Chess Ga  1649 m-26 v+27 m-22 v+19 m-17 v+33  3,0 
 24 Rossi Jouni          MikkSK    1595 m-19 v+28 v-20 m-34 m+37 v+32  3,0 
 25 Hytönen Janne        Gambiitt  1569 m-28 v-35 m-30 v+40 m+39 v+38  3,0 
 26 Miikkulainen Jouko   I-HSK     1660 v+23 m-21 v=15 m+20 m-11 v-17  2,5 
 27 Vesa Sampo                    U1600 v=20 m-23 v+28 m-29 m-19 v+37  2,5 
 28 Laitinen Pauli       Gambiitt  1552 v+25 m-24 m-27 v-37 m-32 v+40  2,0 
 
  D-ryhmä                                 1.   2.   3.   4.   5.   6.    P 
 29 Kauppinen Janne      LauttSSK  1478 m+31 v+37 m=19 v+27 m+34 v+15  5,5 
 30 Mäkinen Pekka        HartSK    1399 m=32 v+31 v+25 m-33 m+35 v+34  4,5 
 31 Prusskij Kristian    KJ/Läns   1447 v-29 m-30 v+38 m+36 m+40 v+39  4,0 
 32 Joutsijärvi Kalervo  HartSK    1407 v=30 m-34 v+36 m+38 v+28 m-24  3,5 
 33 Kääriäinen Kaarle    EtVaS     1489 m+35 v-22 m+37 v+30 v-20 m-23  3,0 
 34 Jokinen Sini         TammerSh  1539 m-37 v+32 m+35 v+24 v-29 m-30  3,0 
 35 Kukkonen Martti      Gambiitt  1488 v-33 m+25 v-34 m+39 v-30 m+36  3,0 
 36 Pohjola Jari         LahS      1348 m=39 v+40 m-32 v-31 m+38 v-35  2,5 
 37 Virtanen Raimo       HartSK    1534 v+34 m-29 v-33 m+28 v-24 m-27  2,0 
 38 Heinonen Toivo       HartSK    1249 m=40 v+39 m-31 v-32 v-36 m-25  1,5 
 39 Hiisiö Pasi          KäpSK     1376 v=36 m-38 m+40 v-35 v-25 m-31  1,5 
 40 Rossi Jorma          MikkSK    1301 v=38 m-36 v-39 m-25 v-31 m-28  0,5 

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti